292326288

آیین دیدار مستند «آی آدم‌ها» با حضور حجت‌الله ایوبی برگزار شد

رخشان بنی‌اعتماد: امیدوارم اکران «آی آدم‌ها» منشا خیر برای کودکان بیمار باشد

نودمین مراسم آیین دیدار به «آی آدم‌ها» آخرین مستندی اختصاص داشت که رخشان بنی‌اعتماد ساخته است. این مراسم دوشنبه شب اول شهریورماه با حضور حجت‌الله ایوبی رییس سازمان سینمایی در محل موزه سینما برگزار شد.

در ابتدای مراسم کیوان کثیریان مجری این مراسم با ذکر این‌که نودمین مراسم آیین دیدار هنروتجربه در حال برگزاری است، روز پزشک را تبریک گفت و سپس از امیر پوریا منتقد سینما دعوت کرد تا روی صحنه بیاید. پوریا در ابتدای صحبت خود گفت: «روز پزشک مصادف شده است با فیلمی که اهمیتی انسانی و نه فقط شغلی و درمانی به مقام پزشک می‌دهد.» امیر پوریا همچنین به مطلبی که در شماره آخر ماهنامه فیلم در جواب یکی از همکاران پزشک و منتقد منتشر شده، اشاره کرد و گفت: «به ماجرای پرونده پزشکی اشاره می‌کنم که همه ما در ماه‌های اخیر در جریان آن بوده‌ایم. در بخشی از مطلب همکار ما نوشته شده مرگ آدم‌ها به دلیل شغلی برای پزشک متاثرکننده نیست. این فیلم شرایط پزشکی را نشان می‌دهد که واقعیت هرگز عادی‌نشدنی مرگ نتوانسته رفته رفته جان و از دست دادن جان انسان‌ها را بی‌اثر کند.»

امیر پوریا فیلم «آی آدم‌ها» را فیلمی با توجه به امور انسانی و نه امور خیریه خواند و تاکید کرد کلمه خیریه برای اشاره به این فیلم مناسب نیست و اضافه کرد: «اغلب ما اهل سینما در مقابل آن‌چه در مسیر فعالیت انسانی خانم بنی‌اعتماد جاری است روسیاهیم.»

بعد از صحبت‌های امیر پوریا، کیوان کثیریان منتقد و روزنامه‌نگار و مجری مراسم گفت: «افتخار می‌کنم هم‌عصر انسانی هستیم که همه فعالیت‌هایش به خاطر انسان‌هاست» او سپس در میان تشویق حضار از رخشان بنی‌اعتماد دعوت کرد روی صحنه بیاید و همچنین از مدیر هنری این مستند امیر اثباتی، امیرحسین قاسمی صدابردار، انسیه ملکی صداگذار، شیرین برق‌نورد تدوین‌گر و پژوهش‎گر ، محمد حدادی و محمدرضا جهان‌پناه فیلم‌برداران، عبد نیک‌پور مدیر تولید، کیوان مهرگان امور رسانه‌ای، هانا کامکار آواز، سیامک کلانتری موسیقی، عباس کوثری عکاس، شیرین افرند طراح پوستر و رشید دانش امور صدا خواست تا بنی‌اعتماد را روی صحنه همراهی کنند.

محمدرضا جهان‌پناه فیلم‎بردار این اثر مستند اولین نفری بود که صحبت کرد: «افتخار می‌کنم که همراه خانم بنی‌اعتماد بودم و با این‌که نوع کار طوری بود که سختی کشیدیم اما از دیدن این پزشکان خوب لذت هم بردیم.» شیرین برق‌نورد مستندسازی که در این کار تدوین‌گر و پژوهش‎گر بوده است نیز ادامه داد: «این یک سال همکاری،تجربه فوق‌العاده‌ای بود و از کار نزدیک با خانم بنی‌اعتماد درس گرفتم.»

منبع: هنر و تجربه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.